Výroční valná hromada 2024 ČP AFCEA

termín Výroční valné hromady 2024 České pobočky AFCEA se z technických důvodů odkládá.

Slavnostní večer u příležitosti 30. let ČP AFCEA

Česká pobočka AFCEA oslavila 30. výročí svého založení, které se konalo 11. 10. 2023, v prostorech Armádního muzea Žižkov. Akce se zúčastnili vrcholoví představitelé silových resortů a státní správy, akademické obce a komerčního segmentu České republiky i ze zahraničí.

Ochrana měkkých cílů je společnou aktivitou odborníků

V hotelu Olšanka se konala konference na velmi potřebné téma. Organizátory akce byla Komora podniků komerční bezpečnosti České republiky, Česká pobočka AFCEA ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze. Konference je organizována týmem specialistů – odborníků z oblasti bezpečnosti s cílem posílit bezpečnostní povědomí a odolnost naší společnosti vůči současným hrozbám. Více informací: […]

Konference spojovacího vojska ukázala ICT budoucnost

Ve dnech 7. 6. – 8. 6. 2023 proběhla v Lipníku n. Bečvou v pořadí 7. Konference spojovacího vojska. Cílem setkání byla prezentace nejnovějších technologií, předávání si vzájemných zkušeností a navázání mezinárodních spoluprací.

Výroční valná hromada České pobočky AFCEA

11. 05. 2023, od 14 hodin

Místo konání: budova ICZ Group, Na Hřebenech II 1718/10, 140 00 Praha 4-Nusle

Podporujeme kampaň Spojař nové generace

Česká pobočka AFCEA se zapojila do podpory kampaně Spojař nové generace.

Informace o změně plánu akcí PS07

Širší problematika související s tématem „Cognitive Warfare“ bude zařazena do programu celodenní konference „Má mozek ještě šanci“  dne 9. 11. 2023

Změna plánu akcí

Pracovní skupina „PS07 Inteligence“ na základě požadavků odborné veřejnosti mění plán připravovaných akcí.

Zpravodaj 1/2023

Přinášíme vám malé poohlédnutí za minulým rokem 2022. Dále vám chceme představit klíčové akce a aktivity, které plánujeme a které nás snad neminou v roce 2023.

Ocenění České pobočky AFCEA

Dne 14.10.2022 převzali představitelé rady ředitelů České pobočky AFCEA z rukou vice-prezidentky AFCEA International pro členské záležitosti, paní Tiny Jordan a generálního manažera AFCEA Europe, pana Ericha Staudachera řadu ocenění AFCEA International. Mimo jiné i ocenění AFCEA pobočka roku 2022.

Závěrečná zpráva k akci AFCEA Technet Europe 2022

Ve dnech 17. a 18. 10. 2022 se konala v Praze významná mezinárodní konference AFCEA Technet Europe 2022. Akce se konala za účasti řady významných hostů, aktivních či bývalých zástupců bezpečnostních složek států NATO i zástupců AFCEA International a AFCEA Europe . Součástí konference byla i celá řada doprovodných akcí. Akci významnou měrou organizačně zajišťovala Česká pobočka AFCEA.

Armáda chce posílit spojaře

Ve dnech 15.-16.6.2022 se v Lipníku nad Bečvou uskutečnila v pořadí již šestá konference Spojovacího vojska Armády ČR. Letošní ročník se zaměřil na řešení aktuálních bezpečnostních výzev a zabezpečení systému spojení u hlavních armádních modernizačních projektů.

Tisková zpráva o konferenci Ochrana měkkých cílů 2022

Dne 9. června 2022 se v Kongresovém sále hotelu Olšanka v Praze konala tradiční konference na aktuální bezpečnostní témata s názvem „Ochrana měkkých cílů 2022″.

International CyberSecurity Challenge

ve dnech 14. – 17. června se v Aténách uskutečnilo první mezinárodní finále etických hackerů z řad studentů – International CyberSecurity Challenge

Evropské finále ECSC 2022, Vídeň

13. – 17. 9. 2022 – Evropské finále ECSC 2022

Letní škola KyberSoutěže v Brně

1. – 5. 8. 2022 – Letní škola KyberSoutěže v Brně

Letní škola KyberSoutěže v Praze

20. – 23. 6. 2022 – Letní škola KyberSoutěže v Praze

Bezpečnostní seminář CRYPTO 2022

Byly zveřejněny příspěvky ze semináře:

Centrum kybernetické bezpečnosti, z.ú.

Česká pobočka AFCEA založila Centrum kybernetické bezpečnosti, z.ú. (KYBERCENTRUM) se záměrem rozšířit a profesionalizovat dosavadní aktivity AFCEA ve vyhledávání, motivování a přípravě mladých lidí se zájmem o kybernetickou bezpečnost a obranu.

Výroční valná hromada 2021

Dne 13.9.2021 se v budově DAP Praha konala Výroční valná hromada České pobočky AFCEA.

Crowdfundingový projekt Kyber pohádky a kyber říkanky

Rádi bychom vás informovali, že byl spuštěn crowdfundingový projekt

Studentská letní soutěž – KYBER ŘÍKANKA

Soutěžní výbor Národní soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti vyhlásil letní soutěž pro studenty a mladé lidi ve věku do 26 let. Cílem soutěže je oslovit mladé kreativní lidi a zapojit je do vytvoření krátkých básniček / říkánek zaměřených na osvětu kybernetické bezpečnosti, kybernetickou výchovu mezi dětmi ve věku od čtyř let.

Oznámení o konání valné hromady 2021

Výroční valná hromada České pobočky AFCEA se koná 13. 9. 2021

Změna na pozici viceprezidenta pro členské záležitosti ČP AFCEA

Rada ředitelů ČP AFCEA kooptovala dne 7. 4. 2021 na pozici viceprezidenta pana Tomáše Přibyla.

Kdo je etickým hackerem České republiky?

Národní finále studentské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti organizované Pracovní skupinou kybernetické bezpečnosti AFCEA a celou řadou státních, akademických i profesní organizací se uskutečnilo ONLINE 20. května 2021.

Webinář na téma Obchodní příležitosti pro české firmy v rámci NATO: NCIA

Asociace AOBP a ČP AFCEA organizují za podpory MO ČR webinář na téma Obchodní příležitosti pro české firmy v rámci NATO: NCIA, Webinář proběhne ve středu 9. 6. 2021 od 10:00 do 11:30 hodin. Pracovním jazykem bude čeština.

AFCEA uspořádala kulatý stůl ke kybernetické obraně

Česká pobočka sdružení AFCEA uspořádala 28. dubna kulatý stůl, jehož tématem byla novela zákona o Vojenském zpravodajství, která se týká kybernetické obrany a která vejde v účinnost 1. července letošního roku.

V. Konference Spojovacího vojska Armády České republiky

Agentura komunikačních a informačních systémů ve spolupráci s Českou pobočkou AFCEA a pod záštitou Sekce komunikačních a informačních systémů Ministerstva obrany pořádá

Podpořte soutěž talentů, potřebujeme je, apelují na firmy šéfové kyberúřadů

Ředitel NÚKIB, ředitel Vojenského zpravodajství i vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci. Ti všichni vyzvali soukromý sektor, aby podpořil prestižní evropskou soutěž týmů v kyberbezpečnosti ECSC. Česká pobočka AFCEA ji v Praze uspořádá příští podzim.

Jak se bránit útoku ransomwarem

Národní úřad pro kybernetickou informační bezpečnost ve spolupráci Českou pobočkou AFCEA a Národní agenturou pro komunikační a informační technologie (NAKIT) vydává sérii doporučení, jak ransomware útokům předcházet a jak postupovat, když už k útoku došlo.

Partnerské podmínky pro bezpečnostní webináře ČP AFCEA

Pro období podzim – zima 2020/2021 připravujeme bezpečnostní webináře pracovních skupin České pobočky AFCEA. Nabízíme možnost partnerství na jednotlivé webináře i na celé období.

Výroční valná hromada 2020 se ruší

Dovolte nám oznámit, že členská základna České pobočky AFCEA způsobem hlasování per rollam odsouhlasila návrh rady ředitelů o tom, že Výroční valná hromada 2020 se ruší se všemi souvislostmi a následná Výroční valná hromada se uskuteční v řádném termínu, tj. ve 2Q 2021.

Změna termínu konference Ochrana měkkých cílů 2020

vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR  a očekávaným pandemicko-hygienickým opatřením Ministerstva zdravotnictví a doporučení státních a veřejných organizací k omezení návštěv hromadných akcí pro jejich zaměstnance musíme s lítostí oznámit, že se plánovaná konference Ochrana měkkých cílů II.  dne 30.9.2020 neuskuteční. Konference se ale neruší, posouvá se na termín 10.6.2021.

Vítězové první letní soutěže CYBER COVID ESEJ

Pracovní skupina kybernetické bezpečnosti AFCEA ve spolupráci s řadou významných státních a akademických institucí připravila na léto 2020 soutěž nazvanou „CYBER COVID ESEJ“.

Výroční valná hromada ČP AFCEA se dne 23. 9. 2020 neuskuteční. 

Na základě aktuální situace COVID-19 rada ředitelů ČP AFCEA rozhodla o tom, že se plánovaná Výroční valná hromada České pobočky AFCEA dne 23. 9. 2020 neuskuteční. V nejbližším období proběhne emailové hlasování všech členů České pobočky AFCEA o návrhu dalšího postupu.

Konference Ochrana měkkých cílů

Česká pobočka AFCEA, Komora podniků komerční bezpečnosti České republiky ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze pořádá dne 30. 9. 2020, v budově Masarykovy koleje ČVUT, odbornou konferenci Ochrana měkkých cílů II. 2020.

Ocenění pro naše členy i pobočku

Je nám velkým potěšením Vám oznámit, že dva členové naší pobočky, Vladimír Rohel a Jaroslav Burčík, obdrželi cenu AFCEA International Regional Meritorious Service Award.

Bezpečná práce na dálku

V příloze najdete českou verzi kampaně EUROPOL – EC3 : „Teleworking“, na které se v ČR podílí NÚKIB a AFCEA.

Nové číslo časopisu DSM exklusivně zdarma

Rádi bychom Vás informovali, že společnost TATE International, se kterou Česká pobočka AFCEA řadu let spolupracuje, uvolňuje exlusivně zdarma nové číslo časopisu DSM.

Chraňte svůj domov proti hackerům

V příloze najdete českou verzi kampaně EUROPOL – EC3 : „Safe-at-home“, na které se v ČR podílí NÚKIB a AFCEA.

Národní finále 4. ročníku kybernetické soutěže

S ohledem na epidemiologickou situaci v ČR se národní finále 4. ročníku soutěže neuskuteční.
Více informací na www.kybersoutez.cz

Výsledky konání Mimořádné valné hromady

dne 6.2.2020 se od 14 hodin v klubové restauraci hotelu DAP, na Vítězném náměstí v Praze 6 konala Mimořádná valná hromada ČP AFCEA

ČP AFCEA se aktivně účastnila konference „Aktuální otázky vnější a vnitřní bezpečnosti“

Česká pobočka AFCEA se aktivně účastnila konference „Aktuální otázky vnější a vnitřní bezpečnosti“, která se konala dne 21.1.2020 na půdě Senátu České republiky.

Oznámení o konání Mimořádné valné hromady

Vážení členové České pobočky AFCEA, dovolte mi, abychom Vás pozvali Mimořádnou valnou hromadu České pobočky AFCEA, která se koná dne 6. 2. 2020 od 14 hodin v klubové restauraci hotelu DAP, na Vítězném náměstí v Praze 6.

OD DAT KE ZNALOSTEM II.

Byly zveřejněné příspěvky pocházejí z pracovní skupiny PS07 Od dat ke znalostem II., který se uskutečnil dne 28. listopadu 2019 na Policejní akademii ČR v Praze.

Paris call for trust and security in cyberspace

Česká pobočka AFCEA se zapojila do aktivity „Paris call for trust and security in cyberspace“

Zastupci vojenského zpravodajství a odborné veřejnosti diskutovali u AFCEA kulatého stolu o SCADA Security.

Česká pobočka AFCEA (Armed Forces Communications & Electronic Association) uspořádala v pondělí 4. listopadu Kulatý stůl SCADA Security.

Konference SCADA Security

Ve dnech 4. – 5. listopadu 2019 se v hotelu DAP v Praze koná mezinárodní bezpečnostní konferenci SCADA Security. AFCEA je programovým a odborným garantem této akce.

Finále 3. ročníku Středoškolské soutěže ve video podobě

Přinášíme sestřih toho nejdůležitějšího, co se odehrálo během finále 3. ročníku Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti.

Česká pobočka AFCEA byla na čtvrtém ročníku Army den

Česká pobočka AFCEA, zástupci pracovní skupiny kybernetická bezpečnost a soutěžního výboru středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti se aktivně zapojili do akce Army den.

Finále 3. ročníku Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti.

Česká pobočka AFCEA zorganizovala dne 25. 4. 2019 na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně finále 3. ročníku Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti.

Článek Petra Jiráska v prestižním časopise European Security&Defence

Prestižní časopis European Security&Defence ve svém novém čísle zveřejnil článek Petra Jiráska, předsedy pracovní skupiny Kybernetická bezpečnost

Proběhla valná hromada 2019

Dne 2.4.2019 se konala valná hromada České pobočky AFCEA, na které si zvolili přítomní zástupci ČP AFCEA svoje nové zástupce do rady ředitelů.

U kulatého stolu AFCEA se diskutovalo o kybernetické obraně

Česká pobočka asociace AFCEA  zorganizovala v pondělí 11. března v Domě armády Praha diskuzi o kybernetické obraně.

Proběhla III. Konference Spojovacího vojska Armády České republiky

Agentura komunikačních a informačních systémů Armády České republiky ve spolupráci s Českou pobočkou AFCEA za odborné podpory Vojenského technického ústavu, s.p., který byl zároveň generálním partnerem celé akce, pořádala ve dnech 13.-14. března 2019 III. konferenci Spojovacího vojska Armády České republiky.

Army test

Zástupci České pobočky AFCEA, její pracovní skupiny Kybernetická bezpečnost a přípravného a soutěžního výboru Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti se aktivně zapojili do přípravy Army testu!

Oznámení o konání valné hromady 2019

Dovolujeme si Vás pozvat na valnou hromadu České pobočky AFCEA, která se koná 2. 4. 2019 od 15 hodin v klubové restauraci hotelu DAP, Praha 6.

III. Konference Spojovacího vojska Armády České republiky

V návaznosti na uplynulé dva ročníky konference Spojovacího vojska se ve dnech 13.-14. března 2019 uskuteční její třetí ročník.

Česká pobočka AFCEA vydala fotoknihu „25. let AFCEA v České republice“

Česká pobočka AFCEA, v rámci oslav 25. výročí založení České pobočky AFCEA, vydala fotoknihu, která mapuje uplynulých 25. let historie pobočky.

Česká pobočka AFCEA oslavila 25. let od svého založení

Česká pobočka AFCEA letos slaví 25. výročí svého založení. Je symbolické, že toto výročí navazuje na 100. výročí spojovacího vojska, které jsme společně s AKIS oslavili v loňském roce, a že zároveň v tomto roce slavíme 100. výročí české státnosti.

Bezpečnostní seminář „Kybernetická bezpečnost VI“

20. září 2018 se na Policejní akademii ČR v Praze uskutečnil další, již 54 bezpečnostní seminář, ve spolupráci s AFCEA.

Mezinárodní bezpečnostní konference zaměřená na biometrii, kryptografii a kybernetickou bezpečnost

Ve dnech 17. – 19. října 2018 se v rámci FUTURE FORCES FORUM (FFF) v Praze v Letňanech se uskuteční prestižní mezinárodní bezpečnostní konference zaměřená na biometrii, kryptografii a kybernetickou bezpečnost.

Výjezdní zasedání České a Slovenské pobočky AFCEA

Dne 8. 9. 2019 proběhlo v Uherském Hradišti společné výjezdní zasedání České a Slovenské pobočky AFCEA.

4th European Cybersecurity Forum – CYBERSEC

Pracovní skupina Kybernetická bezpečnost české pobočky AFCEA převzala záštitu nad konferencí CYBERSEC

Vojenské zpravodajství uspořádalo odborný workshop pro finalisty kybernetické soutěže

Vojenské zpravodajství připravilo odborný workshop pro studenty, kteří zvítězili v letošním druhém ročníku kybernetické soutěže pořádané českou pobočkou neziskové a vzdělávací organizace AFCEA.

Valná hromada České pobočky AFCEA

Dne 11. 6. 2018 od 15 hodin se konala v klubové restauraci hotelu DAP v Praze 6 valná hromada České pobočky AFCEA.

Mezinárodní konference „KYBERNETICKÁ BEZPEČNOSŤ – VÝZVY“

Dne 17.5.2018 se v rámci veletrhu IDEB konala Mezinárodní konference „KYBERNETICKÁ BEZPEČNOSŤ – VÝZVY“

Seminář „Bezpečná distribuce přesného času“

CESNET ve spolupráci s Českou pobočkou AFCEA organizuje dne 24. 5. 2018 v prostorách FEL ČVUT seminář „Bezpečná distribuce přesného času“.

Národní finále Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti

Dne 19. dubna 2018 Národní finále Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti opět prověřilo znalosti a zkušenosti studentů.

Konference Spojovací vojsko 2018

Ve dnech 5. a 6. dubna 2018 se v prostorech Klubu Univerzity obrany v Šumavské ulici v Brně konala odborná konference Spojovací vojsko 2018.

Slavnostní křest časosběrného videa ze 100. výročí Spojovacího vojska 2017

Ve dnech 5. – 6. dubna 2018 se konala v Brně ve Vojenském klubu Univerzity obrany České republiky dvoudenní konference Spojovací vojsko 2018.

52. Bezpečnostní seminář – Digitální stopa

Dne 19.4.2018 se na Policejní akademii ČR uskuteční v pořadí již 52. bezpečnostní seminář, tentokráte na téma Digitální stopa.

Registrace na finále II. ročníku Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti

Pracovní skupina kybernetické bezpečnosti AFCEA společně s partnery zve studenty a učitele středních škol k účasti na setkání s odborníky na kybernetickou bezpečnost.

Česká pobočka AFCEA slaví 25. výročí

Česká pobočka AFCEA v tomto roce slaví 25. výročí od svého založení.

Výroční valná hromada české pobočky AFCEA

Dne 11. 6. 2018 od 15 hodin proběhne v klubové restauraci hotelu DAP, Vítězné nám. 4, Praha 6 valná hromada České pobočky AFCEA.

Oslavy 100. výročí spojovacího vojska vyvrcholily na Pražském hradě

Dne 9.11.2017 vyvrcholily oslavy 100. výročí spojovacího vojska, které spoluorganizovala Agentura komunikačních a informačních systému Armády České republiky společně s Českou pobočkou AFCEA.

[:cz]Výstava dětských děl na téma „Jak si děti představují bezpečnost“[:]

[:cz]Dne 9.11.2017 se na Pražském hradě v rámci slavnostního shromáždění 100. výročí spojovacího vojska konala výstava dětských děl[:]

[:cz]Petr Jirásek poskytl rozhovor serveru Ecofin.cz[:]

[:cz]Petr Jirásek, předseda AFCEA pracovní skupiny kybernetické bezpečnosti, poskytl rozhovor serveru Ecofin.cz[:]

[:cz]Konference Ochrana obyvatelstva v 21. století[:]

[:cz]Dne 26.10.2017 pracovní skupina AFCEA Ochrana obyvatelstva ve spolupráci s Generálním ředitelstvím HZS ČR, odborem bezpečnostního výzkumu MV a Fakulty elektrotechnické ČVUT, zorganizovala konferenci „Ochrana obyvatelstva v 21. století aneb Jak pomáhá bezpečnostní výzkum naplňovat koncepci ochrany obyvatelstva“.[:]

[:cz]ECSC 2017 – European Cyber Security Challenge[:]

[:cz]Evropské finále kybernetické soutěže (ECSC) se koná ve dnech 30. října až 3. listopadu ve španělské Malaze. Letošní ročník organizuje INCIBE pod záštitou Evropské agentury ENISA. [:]

[:cz]Kulatý stůl na téma SCADA Security[:]

[:cz]Česká pobočka AFCEA uspořádala v pátek dne 13. října 2017 kulatý stůl na téma SCADA Security[:]

[:cz]Konference SCADA Security[:]

[:cz]Mezinárodní bezpečnostní konference SCADA Security se koná ve dnech 12. – 13. října 2017 v hotelu DAP v Praze[:]

[:cz]Dětský den Spojovacího vojska v Lešanech[:]

[:cz]Dne 23. září 2017 v rámci oslav 100 let spojovacího vojska dětský den v Lešanech.[:]

[:cz]Pracovní skupina kybernetické bezpečnosti AFCEA obdržela čestné uznání [:]

[:cz]Ministerstvo obrany ČR, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR a Veletrhy Brno, a.s. udělili u příležitosti Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET čestné uznání pracovní skupině kybernetické bezpečnosti AFCEA.[:]

[:cz]Finále 1. středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti[:]

[:cz]Finále 1. středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti skončilo úspěchem brněnských studentů. Nejen ti budou Česko reprezentovat na evropské úrovni.[:]

[:cz]Miroslav Nečas se stal AFCEAN měsíce květen 2017[:]

[:cz]Člen rady ředitelů české pobočky AFCEA, programový sekretář pobočky, se stal AFCEAn měsíce květen 2017. [:]

[:cz]Výroční valná hromada ČP AFCEA[:]

[:cz]Dne 17.5.2017 se v prostorách hotelu DAP uskutečnila výroční valná hromada ČP AFCEA, na které bylo mimo jiné schváleno programové zaměření pobočky i zvolena rada ředitelů pro funkční období 2017/2018.
[:]

[:cz]1. Středoškolská soutěž ČR v kybernetické bezpečnosti – 2. kolo[:]

[:cz]Druhé kolo Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti organizované Pracovní skupinou kybernetické bezpečnosti AFCEA a celou řadou státních, akademických a profesní organizací skončilo velmi úspěšně a oficiální výsledky byly zveřejněny 23. března 2017 na webu soutěže. [:]

[:cz]Konference Spojovacího vojska 2017[:]

[:cz]Ve dnech 22. 3. – 23. 3. 2017 se v rámci oslav ke 100. výročí uskutečnila konference Spojovacího vojska 2017.[:]

[:cz]Odborný kulatý stůl ke změně zákona o Vojenském zpravodajství[:]

[:cz]Dne 2. 3. 2017 proběhl v hotelu DAP odborný kulatý stůl ke změně zákona o Vojenském zpravodajství. Česká pobočka AFCEA byla moderátorem této akce jako nezávislý odborný subjekt, více informací najdete na stránkách Vojenského zpravodajství a Ministerstva obrany[:]

[:cz]AFCEAN of the Month[:]

[:cz]Za příkladnou a spolehlivou práci pro AFCEA obdržela Iveta Francová od AFCEA International ocenění „AFCEAN of the Month“[:]

[:en]1. Středoškolská soutěž ČR v kybernetické bezpečnosti EN[:cz]1. Středoškolská soutěž ČR v kybernetické bezpečnosti[:]

[:cz]První kolo Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti organizované Pracovní skupinou kybernetické bezpečnosti AFCEA a celou řadou státních, akademických a profesní organizací skončilo velmi úspěšně a oficiální výsledky byly zveřejněny na konci ledna.[:]

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti

první česká soutěž středoškoláků v kybernetické bezpečnosti byla 28. 11. 2016 zahájena!

Podepsání dohody o generálním partnerství s AOBP k oslavám 100. výročí Spojovacího vojska

Dne 15.11.2016, v budově GŠ AČR, podepsali zástupci AFCEA dohodu o generálním partnerství s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky k oslavám 100. výročí Spojovacího vojska AČR.

Seminář Cyber Café IV

Dne 15.11. od 16 hodin v hotelu DAP proběhne seminář Cyber Café IV. pracovní skupiny AFCEA Kybernetická bezpečnost

Kybernetická bezpečnost IV: Praktické zkušenosti a Cyber Threat Intelligence

pravidelný seminář o kybernetické bezpečnosti se uskuteční 14. 09. 2016 v Posluchárně P2, Budova B, Policejní akademie ČR v Praze, Lhotecká ul., Praha 4

Setkání partnerů oslav k 100. výročí spojovacího vojska AČR 2017

Dne 28. 6. 2016 se v budově DAP uskutečnilo setkání potenciálních parterů oslav k 100. výročí spojovacího vojska Armády České republiky.

1. zasedání nově zvolené rady ČP AFCEA

Dne 19. 5. 2016 se v hotelu DAP sešla na svém prvním slavnostním zasedání nově zvolená rada české pobočky AFCEA.

IS2 ve spolupráci s AFCEA

Ve dnech 25. -26. května 2016 se v prostředí Národní knihovny v Praze koná, ve spolupráci s českou pobočkou AFCEA, v pořadí již 17. ročník mezinárodní konference Information Security Summit (IS2).

Dar Vojenskému fondu solidarity

Česká pobočka AFCEA se rozhodla podpořit aktivity Vojenského fondu solidarity.

Chráněno: 48. bezpečnostní seminář AFCEA

Stručný obsah příspěvku zde není uveden, protože je tento příspěvek chráněn heslem.

Výkladový slovník kybernetické bezpečnosti získal cenu poroty

Česko-anglický výkladový slovník kybernetické bezpečnosti autorů P. Jiráska, L. Nováka a J. Požára, jehož vydavatelem je Policejní akademie ČR a Česká pobočka AFCEA získal Cenu poroty Jednoty tlumočníků a překladatelů za výkladový slovník 2016.

70. výročí AFCEA

Asociace AFCEA letos slaví 70. výročí svého vzniku.

SVOLÁNÍ VÝROČNÍ VALNÉ HROMADY ČESKÉ POBOČKY AFCEA 2016

na základě Stanov České pobočky AFCEA svolávám Výroční valnou hromadu pobočky, která se bude konat dne 21. dubna 2016 od 16:00 hod.

Kybernetická konference CYBER TRENDS 2016

Česká pobočka AFCEA převzala záštitu nad 3. mezinárodní kybernetickou konferencí CYBER TRENDS, která proběhne ve dnech 20. – 21. října 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA.

Studentské symposium AFCEA

Ve dnech 19. – 23. 10. 2015 se studenti klubu AFCEA Univerzity obrany zúčastnily studentského symposia v Berlíně. Součástí programu byla i konference TechNet, jejímž hlavním tématem byly současné celosvětové problémy týkající se migrace, urbanizace a pomoci při katastrofách.

Seminář Kybernetická bezpečnost III

Seminář pod názvem “Kybernetická bezpečnost III” se uskutečnil ve spolupráci s Národním bezpečnostním úřadem, Policejní akademie ČR v Praze a Českou pobočkou AFCEA dne 24.09.2015 na Policejní akademii ČR. Byly zveřejněny příspěvky ze semináře.

Generál Petr Pavel obdržel nejvyšší ocenění České pobočky AFCEA

Ocenění bylo uděleno za dlouholeté partnerství a podporu, kterou generál Pavel v různých pozicích poskytl České pobočce a celé asociaci AFCEA.

Alena Řezníčková obdržela mezinárodní ocenění AFCEA of the Month!

Za výbornou a spolehlivou práci pro AFCEA obdržela Alena Řezníčková od AFCEA International ocenění „AFCEA of the Month“ za měsíc srpen 2015.

Převzetí záštity

Česká pobočka AFCEA převzala záštitu nad odbornou konferencí a doprovodnou výstavou Cyber Security 2015.

Zahájena registrace na seminář – Kybernetická bezpečnost III

Zájemci o účast na semináři Kybernetická bezpečnost III se mohou elektronicky registrovat zde.

Podepsáno Memorandum o spolupráci mezi AFCEA a MV ČR

Dne 28.7.2015 podepsal náměstek pro řízení sekce ICT Ministerstva vnitra České republiky JUDr. Jaroslav Strouhal a president České pobočky AFCEA Ing. Josef Strelec, CSc. Memorandum o spolupráci mezi těmito organizacemi.

Založení pracovní skupiny Ochrany obyvatelstva

na základě programového záměru České pobočky AFCEA schváleného na valné hromadě, v dubnu 2015, bych Vás chtěl informovat o založení pracovní skupiny Ochrany obyvatelstva.

Mezinárodní konference SECURITY TRENDS

Česká pobočka AFCEA a její pracovní skupina kybernetické bezpečnosti aktivně podpořila konání mezinárodní konference SECURITY TRENDS, která zahájila mezinárodní veletrh bezpečnostních a obranných technologií IDET 2015 dne 19.5.2015 v Brně.

Česká pobočka AFCEA na IDET 2015

Ve dnech 19.5. – 21.5.2015 se uskutečnit již 13 veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET. Česká pobočka AFCEA je tradičním partnerem tohoto veletrhu a to již od jeho prvního ročníku.

Na veletrhu IDET se křtila nová verze slovníku

Při příležitosti konání veletrhu obranných a bezpečnostních technologií IDET 2015 v Brně se uskutečnil slavnostní křest výkladového slovníku kybernetické bezpečnosti.

Udělení ceny Model Chapter 2014

Česká pobočka AFCEA obdržela cenu Model Chapter 2014.

Plánovací konference AFCEA

Cílem plánovací konference bylo představit a diskutovat programové zaměření činnosti České pobočky AFCEA na další období a finalizovat tak podklady pro jednání nadcházející Výroční valné hromady ČP AFCEA.

Pozvánka na výroční valnou hromadu České pobočky AFCEA

na základě Stanov České pobočky AFCEA mi dovolte, abych Vás pozval na Výroční valnou hromadu pobočky, která se bude konat dne 29. dubna 2015 od 16:00 hod.

Bezpečnostní seminář CERT/CSIRT/SOC

Dne 31. března 2015 se na Policejní akademii ČR v Praze uskutečnil bezpečnostní seminář, který se věnoval problematice CERT/CSIRT/SOC

Ocenění Regional Distinguished Young AFCEAN 2014 Award

Člen studentského klubu AFCEA při Univerzitě obrany Bc. Lubomír Almer v americkém městě San Diego na půdě tamějšího Convention Center ocenění Regional Distinguished Young AFCEAN 2014 Award.

Česká pobočka AFCEA na konferenci IDG – CyberSecurity 2015

Česká pobočka již po třetí podpořila konferenci IDG – Cyber Security 2015. Letošní ročník se uskutečnil dne 19.2.2015

Česká pobočka AFCEA na IDET 2015

Ve dnech 19. – 21. 5. 2015 se bude ČP AFCEA podílet na doprovodných aktivitách veletrhu IDET 2015

Strategie NATO v ICT

Dne 20.1.2015 se konal v prostorech hotelu DAP seminář „Strategie NATO v ICT“, jehož účelem bylo představení současných i budoucích NATO projektů zástupcům českého průmyslu. Seminář pořádaly asociace AFCEA, AOBP a Ministerstvo Obrany ČR.

Svolání Výroční valné hromady České pobočky AFCEA 2015

na základě Stanov České pobočky AFCEA svolávám Výroční valnou hromadu pobočky, která se bude konat dne 29. dubna 2015 od 16:00 hod.

Bezpečnostní seminář – 27.11.2014

Seminář pod názvem „Nová Strategie kybernetické bezpečnosti ČR – vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti a praktické naplňování zákona o KB“ se uskutečnil ve spolupráci s Národním bezpečnostním účadem, Policejní akademie ČR v Praze a Českou pobočkou AFCEA dne 27.11.2014 na Policejní akademii ČR.

Ocenění členů Stud. klubu AFCEA při Univerzitě obrany

24.11.2014 • Na setkání představitelů mezinárodní organizace AFCEA a vedení Univerzity obrany s členy univerzitního Studentského klubu AFCEA v pátek 21. listopadu 2014 byly oceněny aktivity studentů udělením regionální ceny AFCEA International pro mladého člena za významný počin, grantu na vědecký projekt a dvou stipendií od České pobočky AFCEA.

AFCEA International Award

Na jednání AFCEA International Award Committee dne 13. listopadu 2014, byly uděleny ocenění členům české pobočky AFCEA.

Česká pobočka AFCEA na konferenci IDG – Cyber Security 2014

Dne 22.10.2014 se uskutečnila konference Cyber Security 2014 organizovaná společností IDG.

The conference FUTURE CRISES 2014

The conference FUTURE CRISES 2014 was held between 15 – 17 October 2014 in Prague as the already 16th annual international conference of AFCEA Information and communication technology – ITTE.

TechNet Europe Paris – PresentationsTechNet Europe Paris – Presentations

Dear AFCEANs, friends and participants of TechNet Europe 2014.Dear AFCEANs, friends and participants of TechNet Europe 2014.

Setkání Evropských studentských klubů s novým prezidentem AFCEA

Dne 16.10.2014 na Policejní akademii ČR v Praze se uskutečnilo setkání Evropských studentských klubů a jejich akademických poradců s novým prezidentem AFCEA International.

Spolupráce se studentskými kluby a přijetí partnerství nad jejich aktivitami

v rámci České pobočky AFCEA existují a úspěšně pracují dva studentské kluby. Studentský klub AFCEA na Policejní akademii a Studentský klub AFCEA na Universitě obrany.

Studentské kluby AFCEA jednaly o bezpečnosti sociálních sítí

Bezpečnostní výzvy související se sociálními sítěmi byly hlavním tématem prvního mezinárodního setkání studentských klubů AFCEA (Armed Forces Communications & Electronics Association) v České republice.

Ocenění člena České pobočky AFCEA

The AFCEA International Awards Committee has selected Colonel Kny as a winner of the Meritorious Service Award for 2014. The AFCEA International Awards Committee has selected Colonel Kny as a winner of the Meritorious Service Award for 2014.

AFCEA – Studentské setkání

Tématem setkání budou konkrétní bezpečnostní výzvy, souvisejícím se sociálními sítěmi.

Rada České pobočky AFCEA na období 2014 – 2015

Výroční valná hromada pobočky, na svém jednání dne 29. dubna 2014 si zvolila nové vedení.

Účast na 6. ročníku studentského symposia AFCEA Europe v Bukurešti

Studenti z klubů AFCEA při Univerzitě obrany v Brně (UNOB) a Policejní akademii v Praze se úspěšně zúčastnili 6. ročníku studentského symposia AFCEA Europe v Bukurešti.

Elektronická identita

Kolokvium pořádá Pracovní skupina kybernetické bezpečnosti České pobočky AFCEA a Fakulta bezpečnostního managementu, Policejní akademie ČR

45. bezpečnostní seminář fakulty bezpečnostního managementu PA ČR

Dne 27. 2. 2014 se v prostorách Policejní akademie České republiky v Praze uskutečnil 45. bezpečnostní seminář fakulty bezpečnostního managementu PA ČR, pracovní skupiny kybernetické bezpečnosti a České pobočky AFCEA.