Ocenění Regional Distinguished Young AFCEAN 2014 Award

10. února 2015 převzal člen studentského klubu AFCEA při Univerzitě obrany Bc. Lubomír Almer v americkém městě San Diego na půdě tamějšího Convention Center ocenění Regional Distinguished Young AFCEAN 2014 Award. Cena je udělována elitní skupině osobnostní za jejich výjimečné počiny. Pro Studentský klub AFCEA na Univerzitě obrany, jehož je Lubomír Almer zakládajícím členem, je to největší ocenění činnosti během dvouleté existence.

„Byla to nezapomenutelná zkušenost – poznal jsem novou zemi, setkal jsem se se spoustou odborníků na informatiku, z nichž mnozí jsou příslušníky americké armády v aktivní službě. Viděl jsem nejnovější technologie a technická řešení,“ hodnotí svůj týdenní pobyt v San Diegu student navazujícího magisterského studia bakalář Lubomír Almer. Vyhlášení cen Regional Distinguished Young AFCEAN 2014 bylo součástí konference AFCEA WEST 2015, v jejímž rámci členové programu Young AFCEAN mimo jiné probírali budoucí vizi své organizace a také způsob komunikace mezi jednotlivými pobočkami.

„My udělení ceny RDY AFCEAN 2014 považujeme nejen za individuální uznání odborných schopností Lubomíra Almera, ale také za potvrzení významu a prestiže Studentského klubu AFCEA na Univerzitě obrany,“ hodnotí úspěch brněnského studenta prezident České pobočky AFCEA Josef Strelec.

Mezi patnácti účastníky, kteří na konferenci převzali zmíněné ocenění, převažovali Američané. „Podlé mého soudu jsem byl mezi oceněnými nejmladší,“ vzpomíná na slavnostní ceremoniál bakalář Lubomír Almer.